Proč studovat
u nás

Studuj obory, které mají budoucnost a zajistí ti skvělé uplatnění. Certifikáty, stipendia a přátelská atmosféra - u nás se máš na co těšit!
Přečti si všechny důvody

Naše škola v číslech

Čím se můžeme pochlubit?

mezi žáky je
0  %
dívek
každý rok
0
žáků uspěje v odborných soutěžích
na škole studovalo přes
0
spokojených absolventů
máme
0
let dlouhou tradici

Podívej se na důvody

Proč jít na Lipku?

Skvělé uplatnění

Naši absolventi si snadno najdou práci v regionu i v zahraničí – většina z nich má domluvenu práci dřív, než dokončí školu.

Poctivá praxe

Chceme, abys z praxí získal co nejvíce. Na praxích tak budeš skutečně zkoušet svůj obor, a to ve školních dílnách i ve spřátelených firmách.

Vlastní autoškola

Dva obory nabízejí svým studentům unikátní příležitost: získání řidičského průkazu zcela zdarma a to dokonce přímo v rámci výuky.

Svářečák zdarma

V rámci dvou různých oborů ti budou poskytnuty svářečské průkazy v celkové hodnotě několika desítek tisíc korun zcela zdarma!

Přátelé navždy

V našem kolektivu se neztratíš. Školu studují podobní lidé, jako jsi ty. Najdeš si tu partu kamarádů na celý život, stejně jako absolventi před tebou.

Zkušení učitelé

Mistři a učitelé přímo z praxe tě naučí vše, co budeš potřebovat pro své budoucí povolání. Jak to využiješ je už je jen na tobě.

Raketově rosteme

Za posledních 10 let jsme zmodernizovali učebny, zázemí i technické dílny a rozhodně nezastavujeme a modernizujeme dál.

Obory pro každého

Přestože je u nás ve škole většina kluků, studovat naše obory může úplně každý. Důležité je se nebát výzev, které zemědělství a strojírenství přináší.

Spolupráce s firmami

Čeká tě tak lepší praxe, snadno tam můžeš získat práci a některé firmy dokonce poskytují stipendia a materiální zajištění našim žákům!

Prospěchová stipendia

Pokud ti škola půjde, můžeš dostávat stipendium až 600 Kč měsíčně! Navíc některé firmy podporují studenty materiálně

Nasloucháme studentům

Na tvém názoru záleží. Máme školní parlament, sbíráme zpětnou vazbu a za ředitelem můžeš kdykoliv přijít s problémem.

Internát v areálu

Ubytuj se přímo u školy – pokud jsi z daleka nebo se ti nechce každý den dojíždět, tak právě pro tebe máme vlastní domov mládeže s knihovnou a posilovnou!

Co si myslí o Lipce naši studenti?

Přečti si názory a zkušenosti našich studentů a absolventů.
Image

Mikolaj Rudalski

Opravář zemědělských strojů, student 2. ročníku
"Vždy mě zajímala opravařina, a tak jsem si vybral školu, která mi umožní se věnovat tomu, co mě baví. Chci opravovat auta jako můj táta a věřím, že mě na to  Lipka dobře připraví."
Image

Tomasz Trzóslo

Opravář zemědělských strojů, student 2. ročníku
 "Na škole se mi nejvíce líbí, že je dobře vybavená. Mám tu vše, co potřebuji, abych se připravil do praxe. V budoucnu bych rád pracoval v servisu zemědělských strojů."
Image

Marceli Kostyra

Opravář zemědělských strojů, student 2. ročníku
"Po nástupu na Lipku mě nejvíce překvapilo, že mistři na praxích jsou opravdu super. Vždy se s nimi bez problému domluvím a oni mi pomůžou s tím, co nezvládám."
Image

Damian Morawski

Opravář zemědělských strojů, student 2. ročníku
"Na Lipce nejvíce oceňuji, jaká je ve škole je příjemná atmosféra. Rád taky pracuji na strojích, kterých je tady opravdu hodně."
Image

Vendula Malinová

studentka oboru Podnikání, 2. ročník
"Lipku jsem si vybrala na doporučení svého otce, který tu také studoval. Na škole mám nejraději hodiny Českého jazyka s panem Suchánkem a Účetnictví s paní Hegerovou. Po maturitě mám v plánu jit na VŠ a přivydělávat si právě Účetnictvím."
Image

Ondřej Šlajs

absolvent oboru Opravář zemědělských strojů, současný student oboru Podnikání
"Na Lipce jsem studoval učební obor opravář zemědělských strojů a proto byla i jasnou volbou i nástavba. Líbí se mi přátelská atmosféra a přístup ke studentům. Nejvíc mě baví, že člověk objevuje nové věci, které mu mohou pomoci do budoucího profesního života a možného podnikání."
Image

Tobias Knápek

student oboru Opravář zemědělských strojů, 3. ročník
"Lipku jsem si vybral především kvůli možnosti udělat si svářečáky. Nejvíc se mi líbí praxe – opravování zemědělských strojů a jiné techniky a mistři jako pan Chládek, který nám vše trpělivě vysvětlí a prakticky ukáže každou činnost v opravařině."
Image

Rudolf Miko

student oboru Opravář zemědělských strojů, 1. ročník
"Lipku jsem si vybral, protože mám rád traktory a zemědělskou techniku, rád bych se je naučil opravovat a řídit. Nejlepší na škole jsou praxe a také učitelé. Po škole bych si chtěl otevřít vlastní opravnu aut  a traktorů."
Image

Michal Kmeťo

student oboru Opravář zemědělských strojů, 1. ročník
"Na škole se mi nejvíc líbí, že je na klidném místě a učitelé jsou odborníci, takže nám vše dobře vysvětlí. Nejvíc mě baví praxe – náš mistr je skvělý, vše nám dobře vysvětlí a při práci nám nechá volnou ruku. Když dělám výrobek, je to dřina, ale zároveň zábava."
Image

Jiří Filipi

student oboru Opravář zemědělských strojů, 2. ročník
"Baví mě renovovat staré stroje a dát jim nový život – to mě tu naučí, a tak byla Lipka jasná volba. Baví mě praxe, protože rád pracuji rukama a učím se nové postupy, např. jak rozebrat a zase složit stroj. S tím mi pomáhá mistr Šverák, který mě naučil všechny základy, které se mi budou do života hodit."
Image

Štěpán Hylák

student oboru Opravář zemědělských strojů, 2. ročník
 "Na škole mě nejvíc baví opravování a jsem rád, že si zde udělám svářečské a řidičské průkazy – to se vždycky hodí. Rád se učím nové věci, máme ve třídě fajn kolektiv, kde je i nudná teorie zábava. Do budoucna bych se rád věnoval řemeslu – například jako svářeč, nebo mechanik."
Image

Michal Pohl

student oboru Opravář zemědělských strojů, 2. ročník
"Lipku jsem si vybral kvůli možnosti získat zkušenosti v práci s různými stroji, také řidičským a svářečským průkazům, zároveň je super, že je škola blízko mého bydliště. Nejvíc se mi líbí praxe v dílnách, nabírání zkušeností a vědomostí o strojích, ale také šikovnost a férový přístup učitelů."
Image

Petr Housa

student oboru Opravář zemědělských strojů, 1. ročník
"Baví mě pracovat v dílně, proto se mi škola zalíbila. Když jsem potom zjistil, že sem jdou i mí kamarádi, neváhal jsem. Na škole mám rád především praxi, kde nám mistr vše vždy dobře vysvětlí a taky český a anglický jazyk. Po ukončení studia bych byl rád opravářem."
Image

Monika Síposová

studentka oboru Opravář zemědělských strojů, 1. ročník
"Na škole mě nejvíce zaujala výhoda získání řidičských a svářečských průkazů v rámci studia. Zatím mě nejvíc na škole baví praxe, ale taky hodiny s naším třídním učitelem panem Vithou, který umí učivo srozumitelně vysvětlit. Po škole bych se ráda stala řidičkou."
Image

Adam Kolbaba

student oboru Opravář zemědělských strojů, 3. ročník

"Lipku jsem si vybral především kvůli zájmu o svářečské a řidičské průkazy a protože mě zajímají motory. Ve škole mě baví praxe v dílnách a taky předmět Řízení motorových vozidel. Rád mám i hodiny s paní učitelkou Wesolowicz, protože jí nedělá sebemenší problém plynule přecházet mezi různými jazyky."

  Spolupracujeme s těmi nejlepšími

  Partneři naší školy

  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image

   Znáš důvody, proč studovat na Lipce?

   Pak už ti zbývá jen vybrat obor. Ať už si zvolíš kterýkoliv, zajistí ti skvělé uplatnění!
   Vyber si obor