Dny otevřených dveří

Přijď se podívat na den otevřených dveří a zjisti, jak to u nás vypadá naživo.
Zjisti, co tě čeká
Image
Kdy nás můžeš navštívit?

Termíny dnů otevřených dveří

Školu si projdeš od sklepa až na půdu, ukážeme ti všechno, co se u nás dá vidět a zodpovíme každý tvůj dotaz. Máš se na co těšit.

21. října 2023

8:00 - 13:00

20. ledna 2024

8:00 - 13:00

Podívej se, na co se můžeš těšit

Co u nás zažiješ?

Zkus si řídit auto

Žáci si u nás mohou udělat řidičský průkaz - někteří dokonce zdarma a během výuky. Na výuku používáme trenážér, který si můžeš vyzkoušet!

Staň se svářečem

Naši žáci ti ukáží, jak svařují opravdoví profíci. Ale to není všechno - i tohle umění se nejprve trénuje. Vyzkoušej si náš trenažér svařování.

Projeď se traktorem

V traktoru ses ještě nevezl/a? No tak u nás se ti poštěstí - naši žáci tě rádi provezou a ukáží ti, jak se takový traktor ovládá.

Podívej se do autoservisu

Máme vlastní autoservis, kde ti ukážeme, jak probíhá sundání kola, přezutí pneumatik, autodiagnostika a další servisní práce, které se u nás naučíš.

Vyzkoušej si farmaření

Pro farmáře máme připravený praktický simulátor farmaření - vyzkoušíš si jaké je to ovládat těžkou zemědělskou techniku pákami, volantem i ovládacím panelem.

Zeptej se nás

Neboj se zeptat na jakoukoliv otázku ohledně života ve škole či přijímaček. Cokoliv tě při prohlídce napadne, ti rádi zodpovíme.

Co si myslí o Lipce naši studenti?

Přečti si názory a zkušenosti našich studentů a absolventů.
Image

Vendula Malinová

studentka oboru Podnikání, 2. ročník
"Lipku jsem si vybrala na doporučení svého otce, který tu také studoval. Na škole mám nejraději hodiny Českého jazyka s panem Suchánkem a Účetnictví s paní Hegerovou. Po maturitě mám v plánu jit na VŠ a přivydělávat si právě Účetnictvím."
Image

Mikolaj Rudalski

Opravář zemědělských strojů, student 2. ročníku
"Vždy mě zajímala opravařina, a tak jsem si vybral školu, která mi umožní se věnovat tomu, co mě baví. Chci opravovat auta jako můj táta a věřím, že mě na to  Lipka dobře připraví."
Image

Ondřej Šlajs

absolvent oboru Opravář zemědělských strojů, současný student oboru Podnikání
"Na Lipce jsem studoval učební obor opravář zemědělských strojů a proto byla i jasnou volbou i nástavba. Líbí se mi přátelská atmosféra a přístup ke studentům. Nejvíc mě baví, že člověk objevuje nové věci, které mu mohou pomoci do budoucího profesního života a možného podnikání."
Image

Tobias Knápek

student oboru Opravář zemědělských strojů, 3. ročník
"Lipku jsem si vybral především kvůli možnosti udělat si svářečáky. Nejvíc se mi líbí praxe – opravování zemědělských strojů a jiné techniky a mistři jako pan Chládek, který nám vše trpělivě vysvětlí a prakticky ukáže každou činnost v opravařině."
Image

Rudolf Miko

student oboru Opravář zemědělských strojů, 1. ročník
"Lipku jsem si vybral, protože mám rád traktory a zemědělskou techniku, rád bych se je naučil opravovat a řídit. Nejlepší na škole jsou praxe a také učitelé. Po škole bych si chtěl otevřít vlastní opravnu aut  a traktorů."
Image

Michal Kmeťo

student oboru Opravář zemědělských strojů, 1. ročník
"Na škole se mi nejvíc líbí, že je na klidném místě a učitelé jsou odborníci, takže nám vše dobře vysvětlí. Nejvíc mě baví praxe – náš mistr je skvělý, vše nám dobře vysvětlí a při práci nám nechá volnou ruku. Když dělám výrobek, je to dřina, ale zároveň zábava."
Image

Marceli Kostyra

Opravář zemědělských strojů, student 2. ročníku
"Po nástupu na Lipku mě nejvíce překvapilo, že mistři na praxích jsou opravdu super. Vždy se s nimi bez problému domluvím a oni mi pomůžou s tím, co nezvládám."
Image

Damian Morawski

Opravář zemědělských strojů, student 2. ročníku
"Na Lipce nejvíce oceňuji, jaká je ve škole je příjemná atmosféra. Rád taky pracuji na strojích, kterých je tady opravdu hodně."
Image

Jiří Filipi

student oboru Opravář zemědělských strojů, 2. ročník
"Baví mě renovovat staré stroje a dát jim nový život – to mě tu naučí, a tak byla Lipka jasná volba. Baví mě praxe, protože rád pracuji rukama a učím se nové postupy, např. jak rozebrat a zase složit stroj. S tím mi pomáhá mistr Šverák, který mě naučil všechny základy, které se mi budou do života hodit."
Image

Tomasz Trzóslo

Opravář zemědělských strojů, student 2. ročníku
 "Na škole se mi nejvíce líbí, že je dobře vybavená. Mám tu vše, co potřebuji, abych se připravil do praxe. V budoucnu bych rád pracoval v servisu zemědělských strojů."
Image

Štěpán Hylák

student oboru Opravář zemědělských strojů, 2. ročník
 "Na škole mě nejvíc baví opravování a jsem rád, že si zde udělám svářečské a řidičské průkazy – to se vždycky hodí. Rád se učím nové věci, máme ve třídě fajn kolektiv, kde je i nudná teorie zábava. Do budoucna bych se rád věnoval řemeslu – například jako svářeč, nebo mechanik."
Image

Michal Pohl

student oboru Opravář zemědělských strojů, 2. ročník
"Lipku jsem si vybral kvůli možnosti získat zkušenosti v práci s různými stroji, také řidičským a svářečským průkazům, zároveň je super, že je škola blízko mého bydliště. Nejvíc se mi líbí praxe v dílnách, nabírání zkušeností a vědomostí o strojích, ale také šikovnost a férový přístup učitelů."
Image

Petr Housa

student oboru Opravář zemědělských strojů, 1. ročník
"Baví mě pracovat v dílně, proto se mi škola zalíbila. Když jsem potom zjistil, že sem jdou i mí kamarádi, neváhal jsem. Na škole mám rád především praxi, kde nám mistr vše vždy dobře vysvětlí a taky český a anglický jazyk. Po ukončení studia bych byl rád opravářem."
Image

Monika Síposová

studentka oboru Opravář zemědělských strojů, 1. ročník
"Na škole mě nejvíce zaujala výhoda získání řidičských a svářečských průkazů v rámci studia. Zatím mě nejvíc na škole baví praxe, ale taky hodiny s naším třídním učitelem panem Vithou, který umí učivo srozumitelně vysvětlit. Po škole bych se ráda stala řidičkou."
Image

Adam Kolbaba

student oboru Opravář zemědělských strojů, 3. ročník

"Lipku jsem si vybral především kvůli zájmu o svářečské a řidičské průkazy a protože mě zajímají motory. Ve škole mě baví praxe v dílnách a taky předmět Řízení motorových vozidel. Rád mám i hodiny s paní učitelkou Wesolowicz, protože jí nedělá sebemenší problém plynule přecházet mezi různými jazyky."

  Dej nám vědět, že přijdeš


  Aby byla organizace co nejhladší, budeme rádi, když nám pomocí formuláře napravo dáš vědět, že s tebou můžeme počítat. Formulář není závazný a nám hodně pomůže.

  Můžeš ale přijít i bez registrace.

  Když nemůžeš ani na jeden termín

  Ani jeden termín ti nevyhovuje a nejde s tím nic dělat? Potom je tu možnost poslední záchrany – ozvi se nám a společně vymyslíme něco jen pro tebe.

  Máš dotaz?

  Zavolej nebo napiš k nám do školy. Na telefonním čísle +420 544 221 581 nebo e-mailu info@www.souokraliky.cz ti rádi zodpovíme jakékoliv dotazy nebo rezervujeme individuální prohlídku školy.

  Dej nám vědět

  Můžeme s tebou počítat?

  Můžeš přijít jen tak. Když nám ale dáš vědět předem, budeme s tebou počítat a pomůžeš nám, aby šel celý den tak jak má.

  Ani jeden termín se ti nehodí?

  Jestli nemůžeš ani na jeden termín přijít, ozvi se nám a společně to vyřešíme.
  Image

  Mgr. Martin Hejkrlík
  zástupce ředitele
  602 405 675
  hejkrlik@souokraliky.cz

  Přijď se k nám podívat!

  Kudy se k nám dostaneš

  Střední odborné učiliště opravárenské, Králíky
  Předměstí 427
  561 69 Králíky

  Naše škola se nachází v blízkosti vlakové stanice Dolní Lipka, což znamená, že máš možnost pohodlně dorazit vlakem a poté jsi od nás vzdálen jen necelých 10 minut pěšky. Pokud preferuješ autobusovou dopravu, je tu také zastávka autobusu Dolní Lipka/Králíky železniční stanice, ze které je to stejně krátká chůze.

  Už víš, který obor si vybereš?

  Podívej se, jaké obory na Lipce můžeš studovat.
  Vyber si obor