Image

Opravuj co ti přijde pod ruce

Opravář zemědělských strojů

Nebojíš se výzev a nechceš se nudit při studiu ani v práci? Chceš získat řidičáky a svářečáky v hodnotě desítek tisíc zdarma? Snadno si najít práci v Česku i v Německu? Pak jsi našel ideální obor!

Budeš diagnostikovat a opravovat auta, náklaďáky, traktory a další zemědělskou techniku a všechno se to naučíš řídit. Naučíš tvořit z kovu – obrábět, kovat, svářet, soustružit ručně i na CNC strojích. Tenhle obor je tak rozmanitý, že žádné dva dny nebudou stejné – čekají tě nové stroje, nové opravy a nové výzvy. Tohle je poctivé řemeslo, kde na sebe budeš pyšný.


Stáhni si přihlášku
Jak na přijímačky

NÁZEV A KÓD OBORU
41-55-H/01 Opravář zemědělských strojů

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Opravář zemědělských strojů

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední odborné vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

VÝSTUPNÍ CERTIFIKÁT
Výuční list

DÉLKA STUDIA
3 roky

FORMA STUDIA
Denní

VSTUPNÍ LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA
Ano

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
60

Podívej se na důvody

Proč si vybrat tento obor?

Všestranný obor

Jako opravář budeš neuvěřitelně všestranný. Staneš se kovářem, zámečníkem, obráběčem kovů, svářečem, mechanikem i řidičem.

Řidičák zdarma

V průběhu studia si uděláš řidičák na auto, náklaďák a traktor úplně zdarma. Ušetříš tak desítky tisíc a zlepšíš si už tak skvělé uplatnění.

Svářečak během studia

Naučíš se svařovat elektrickým obloukem, v ochranné atmosféře a řezat kyslíkem. Dostaneš i mezinárodní svářeček pro uplatnění po celém světě.

Uplatnění, které ti budou závidět

Jako opravář najdeš práci v zemědělství, autoservisech, dopravních firmách ale třeba i u armády.

Týden školy, týden praxe

Polovina tvého studia bude praktická práce. Už při studiu se dostaneš k traktorům i autům a budeš pracovat na reálných zakázkách.

Dodělej si maturitu u nás

Pokud budeš mít zájem, můžeš si dodělat maturitu. Každým rokem pokračuje na nástavbu 1/3 absolventů.

Obor pro všechny

Nezáleží na tom, zda si kluk nebo holka. Tenhle obor pro všechny, kdo mají rádi techniku, traktory a nebojí se kreativní a poctivé práce rukama.

Připravíme tě na zkoušky

Naprostá většina absolventů dá zkoušky hned na první pokus, téměř všichni je pak dodělají později. Nemusíš se zkoušek bát.

Prospěchové stipendium

Jako náš student může u tohohle oboru získat až 600 Kč měsíčně a materiální podporu od spřátelených firem.
Image

Staň se profesionálem v oboru

Jaké budeš mít uplatnění?

Jako opravář zemědělských strojů se o dobrou práci nemusíš bát. Najmou tě v zemědělských firmách, kde můžeš opravovat stroje nebo řídit traktor, ve výrobních firmách, kde budeš ovládat CNC stroje i v dopravních firmách, kde se staneš řidičem a procestuješ celou Evropu.

Svářečské průkazy ti umožní stát se svářečem a pracovat v zahraničí za peníze, které v Česku nedostanou ani vysokoškoláci. Uplatnění ale najdeš třeba i v Armádě, kde se můžeš starat o armádní techniku. A pokud tě studium bude bavit, můžeš si u nás dodělat maturitu.

Skutečné názory studentů

Co říkají studenti?

Přečti si recenze na naši školu z první ruky od těch, kteří vědí, o čem mluví. Poslechni si ty, kteří u nás ještě nedávno studovali nebo stále studují.
Přečti si všechny názory
Image

Vendula Malinová

studentka oboru Podnikání, 2. ročník
"Lipku jsem si vybrala na doporučení svého otce, který tu také studoval. Na škole mám nejraději hodiny Českého jazyka s panem Suchánkem a Účetnictví s paní Hegerovou. Po maturitě mám v plánu jit na VŠ a přivydělávat si právě Účetnictvím."
Image

Ondřej Šlajs

absolvent oboru Opravář zemědělských strojů, současný student oboru Podnikání
"Na Lipce jsem studoval učební obor opravář zemědělských strojů a proto byla i jasnou volbou i nástavba. Líbí se mi přátelská atmosféra a přístup ke studentům. Nejvíc mě baví, že člověk objevuje nové věci, které mu mohou pomoci do budoucího profesního života a možného podnikání."
Image

Tobias Knápek

student oboru Opravář zemědělských strojů, 3. ročník
"Lipku jsem si vybral především kvůli možnosti udělat si svářečáky. Nejvíc se mi líbí praxe – opravování zemědělských strojů a jiné techniky a mistři jako pan Chládek, který nám vše trpělivě vysvětlí a prakticky ukáže každou činnost v opravařině."
Image

Rudolf Miko

student oboru Opravář zemědělských strojů, 1. ročník
"Lipku jsem si vybral, protože mám rád traktory a zemědělskou techniku, rád bych se je naučil opravovat a řídit. Nejlepší na škole jsou praxe a také učitelé. Po škole bych si chtěl otevřít vlastní opravnu aut  a traktorů."

    Chceš se stát oprávařem?

    Podívej se, co pro to musíš udělat.
    Jak na přijímačky