Image

Staň se poctivým zemědělcem

Mechanizace a služby

Chceš se o zemědělství naučit skoro všechno? Zvládnout chov zvířat, pěstování plodin i opravovat traktory a zemědělskou techniku? Chceš vést lidi, ale nebojíš se pustit se do práce vlastníma rukama? Udělat si zdarma řidičák na auto, náklaďák a traktor? Pak pojď studovat maturitní obor Mechanizace a služby, kde se tohle všechno naučíš!

Naučíme tě o zemědělství všechno, co víme – ovládneš tak základy všeho, co tě v zemědělství může potkat. Navíc tě naučíme i základy ekonomiky a podnikání, takže tě skvěle připravíme na tvé případné podnikání. Pokud hledáš poctivý zemědělský obor s maturitou, kde se toho naučíš hodně, je tento obor přímo pro tebe.  


Stáhni si přihlášku
Jak na přijímačky

NÁZEV A KÓD OBORU
41-45-M/01 Mechanizace a služby

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Mechanizace a služby

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední odborné vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

VÝSTUPNÍ CERTIFIKÁT
Maturitní vysvědčení

DÉLKA STUDIA
4 roky

FORMA STUDIA
Denní

VSTUPNÍ LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA
Ano

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
30

Podívej se na důvody

Proč si vybrat tento obor?

Obor s přesahem

Zjistíš jak na chov zvířat i pěstování rostlin, naučíš se mechanizaci, strojírenství, opravárenství i základy ekonomiky a podnikání.

Řidičáky zdarma

V průběhu studia si uděláš řidičák na auto, náklaďák a traktor úplně zdarma. Ušetříš tak desítky tisíc a zlepšíš si už tak skvělé uplatnění.

Začni podnikat

Tenhle obor ti dá nejen obrovské množství odborných znalostí a dovedností, ale také ekonomické vzdělání a základy práva. Podnikat můžeš začít klidně při škole.

Uplatnění, které ti budou závidět

Práci si najdeš kdekoliv v zemědělství jako nepostradatelný zemědělský technik, jako prodejce zemědělských strojů nebo klidně u armády.

Ukaž, co v tobě je

Zúčastňujeme odborných soutěží, kde se naši studenti pravidelně umísťují na předních přířkách. Přidej se i ty a vyhraj ceny v hodnotě desítek tisíc korun!

Pokračuj na vysokou

Zemědělství potřebuje vzdělané odborníky! Díky maturitě můžeš pokračovat na jakoukoliv vysokou školu, ale zemědělské fakulty jsou tou nejlepší volbou.

Obor pro všechny

Nezáleží na tom, zda si kluk nebo holka. Tenhle obor pro všechny, kdo mají rádi techniku, traktory a nebojí se kreativní a poctivé práce rukama.

Připravíme tě na maturitu

Neboj se, společně tě na maturitu připravíme. Celým studiem tě budou provázet zkušení učitelé, kteří ví, co dělají.

Zlepšuj životní prostředí

Ekologie je důležitou součástí tohoto oboru a jako absolvent budeš moct ovlivnit, kam České zemědělství směřuje.
Image

Staň se profesionálem v oboru

Jaké budeš mít uplatnění?

Zkušený zemědělský technik je v provozu nepostradatelný – práci si najdeš v jakémkoliv zemědělském provoze po celém Česku na pozicích jako je zemědělský (či vedoucí) technik, můžeš se stát řidičem traktorů nebo se nech zaměstnat jako řidič náklaďáků a procestuj celou Evropu.

Dobrou práci si najdeš i jako prodejce zemědělské techniky či obchodní zástupce. Budeš mít i skvělý základ pro vlastní podnikání a maturitu pro studium na vysoké škole. 

Skutečné názory studentů

Co říkají studenti?

Přečti si recenze na naši školu z první ruky od těch, kteří vědí, o čem mluví. Poslechni si ty, kteří u nás ještě nedávno studovali nebo stále studují.
Přečti si všechny názory
Image

Vendula Malinová

studentka oboru Podnikání, 2. ročník
"Lipku jsem si vybrala na doporučení svého otce, který tu také studoval. Na škole mám nejraději hodiny Českého jazyka s panem Suchánkem a Účetnictví s paní Hegerovou. Po maturitě mám v plánu jit na VŠ a přivydělávat si právě Účetnictvím."
Image

Ondřej Šlajs

absolvent oboru Opravář zemědělských strojů, současný student oboru Podnikání
"Na Lipce jsem studoval učební obor opravář zemědělských strojů a proto byla i jasnou volbou i nástavba. Líbí se mi přátelská atmosféra a přístup ke studentům. Nejvíc mě baví, že člověk objevuje nové věci, které mu mohou pomoci do budoucího profesního života a možného podnikání."
Image

Tobias Knápek

student oboru Opravář zemědělských strojů, 3. ročník
"Lipku jsem si vybral především kvůli možnosti udělat si svářečáky. Nejvíc se mi líbí praxe – opravování zemědělských strojů a jiné techniky a mistři jako pan Chládek, který nám vše trpělivě vysvětlí a prakticky ukáže každou činnost v opravařině."
Image

Rudolf Miko

student oboru Opravář zemědělských strojů, 1. ročník
"Lipku jsem si vybral, protože mám rád traktory a zemědělskou techniku, rád bych se je naučil opravovat a řídit. Nejlepší na škole jsou praxe a také učitelé. Po škole bych si chtěl otevřít vlastní opravnu aut  a traktorů."

    Chceš studovat na Lipce?

    Podívej se, co pro to musíš udělat.
    Jak na přijímačky