Image

Nástavbové studium

podnikání

Zjistil/a jsi, že se studia nemusíš bát a jsi připraven si dodělat maturitu? Ať si chceš prodloužit studium, získat lepší pozici v práci, studovat vysokou školu nebo začít podnikat, tenhle obor je přesně to, co hledáš.

Naučíš se psát všemi deseti rychlostí, o které se ti doteď nezdálo. Ovládneš základy ekonomiky, jako jsou daně, účetnictví a podniková ekonomika. Čekají tě i základy práva, administrativy a korespondence. A navíc nezáleží, jaký výuční list máš v kapse – podnikání může studovat kdokoliv.


Stáhni si přihlášku
Jak na přijímačky

NÁZEV A KÓD OBORU
64-41-L/51 Podnikání

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Podnikání

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední odborné vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

VÝSTUPNÍ CERTIFIKÁT
Maturitní vysvědčení

FORMA STUDIA
Denní/Dálková

DÉLKA STUDIA
Denní: 2 roky
Dálkové: 3 roky

VSTUPNÍ LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA
Ne

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
Denní: 30
Dálkové: 30

Podívej se na důvody

Proč si vybrat tento obor?

Dodělej si maturitu

Prodloužíš si studium, doděláš si maturitu, získáš spoustu nových znalostí a otevřeš hromadu nových dveří – lepší pozice i vysoké školy.

Nauč se podnikat

Naučíš se účetnictví, daně a podnikovou ekonomiku. Čekají tě i základy práva, administrativy a korespondence.

Rozjeď vlastní podnik

Dostaneš odborný základ pro založení vlastní firmy nebo živnosti. Seznámíme tě s právním, ekonomickým, účetním i daňovým základem, bez kterého se neobejdeš.

Zdokonaluj se

Psaní na počítači, jak když bičem mrská – naučíš se psát všemi deseti rychlostí blesku – využiješ to výrazně víc, než si teď myslíš.

Pokračuj na vysokou

Maturita ti otevírá dveře k vysokoškolskému titulu. A zemědělství zoufale potřebuješ vysokoškolsky vzdělané odborníky!

Připravíme tě na maturitu

S trochou snahy se nemusíš maturity bát - skvěle tě připravíme tak, abys pro tebe maturita byla brnkačka. Je to jen na tobě.
Image

Staň se úspěšným podnikatelem

Jaké budeš mít uplatnění?

S maturitou a velkým množství odborných znalostí z ekonomie se ti otevře spousta nových příležitostí. Můžeš pracovat na administrativních pozicích, na úřadech nebo třeba u Policie ČR. Pokud spojíš znalosti z nástavby s uměním z učebního oboru, máš nakročeno i na pozice vedoucích pracovníků v odvětví zemědělství či strojírenství.

Budeš také mít všechny znalosti pro rozjezd vlastního podnikání, tak proč to nezkusit? Anebo můžeš pokračovat ve studiu na vysoké škole a získat titul. Volba je na tobě.

Skutečné názory studentů

Co říkají studenti?

Přečti si recenze na naši školu z první ruky od těch, kteří vědí, o čem mluví. Poslechni si ty, kteří u nás ještě nedávno studovali nebo stále studují.
Přečti si všechny názory
Image

Vendula Malinová

studentka oboru Podnikání, 2. ročník
"Lipku jsem si vybrala na doporučení svého otce, který tu také studoval. Na škole mám nejraději hodiny Českého jazyka s panem Suchánkem a Účetnictví s paní Hegerovou. Po maturitě mám v plánu jit na VŠ a přivydělávat si právě Účetnictvím."
Image

Ondřej Šlajs

absolvent oboru Opravář zemědělských strojů, současný student oboru Podnikání
"Na Lipce jsem studoval učební obor opravář zemědělských strojů a proto byla i jasnou volbou i nástavba. Líbí se mi přátelská atmosféra a přístup ke studentům. Nejvíc mě baví, že člověk objevuje nové věci, které mu mohou pomoci do budoucího profesního života a možného podnikání."
Image

Tobias Knápek

student oboru Opravář zemědělských strojů, 3. ročník
"Lipku jsem si vybral především kvůli možnosti udělat si svářečáky. Nejvíc se mi líbí praxe – opravování zemědělských strojů a jiné techniky a mistři jako pan Chládek, který nám vše trpělivě vysvětlí a prakticky ukáže každou činnost v opravařině."
Image

Rudolf Miko

student oboru Opravář zemědělských strojů, 1. ročník
"Lipku jsem si vybral, protože mám rád traktory a zemědělskou techniku, rád bych se je naučil opravovat a řídit. Nejlepší na škole jsou praxe a také učitelé. Po škole bych si chtěl otevřít vlastní opravnu aut  a traktorů."

    Chceš se stát podnikatelem?

    Podívej se, co pro to musíš udělat.
    Jak na přijímačky