Image

Oprav jakýkoliv stroj

Strojní mechanik

Máš chuť neustále objevovat nové věci? Chceš začít tvořit vlastníma rukama a naučit se opravit skoro cokoliv, co se hýbe? Udělat si svářečáky zdarma a snadno si najít práci v regionu i v zahraničí? Pak je Strojní mechanik obor přímo pro tebe!

Budeš diagnostikovat a opravovat stroje, naučíš se tvořit náhradní díly, abys je uvedl do provozu. Proto se naučíš obrábět, soustružit, řezat, vrtat i frézovat – ručně i na moderních CNC strojích. S tímhle oborem naplno využiješ svou zručnost, kreativitu a budeš dělat poctivé řemeslo, bez kterého se neobejde ani jedna strojírenská firma.


Stáhni si přihlášku
Jak na přijímačky

NÁZEV A KÓD OBORU
23-51-H/01 Strojní mechanik

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Strojní mechanik

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední odborné vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

VÝSTUPNÍ CERTIFIKÁT
Výuční list

DÉLKA STUDIA
3 roky

FORMA STUDIA
Denní

VSTUPNÍ LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA
Ano

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
30

Podívej se na důvody

Proč si vybrat tento obor?

Všestranný obor

Jako mechanik se naučíš pilovat, obrábět, soustružit, kovat i svářet a uplatnění najdeš v jakékoliv strojírenské firmě.

Uplatnění, které ti budou závidět

O strojní mechaniky je zájem po celém Česku. Pokud je někde strojírenská či výrobní firma, tam pro tebe budou mít místo vždy.

Svářečak během studia

Naučíš se svařovat elektrickým obloukem, v ochranné atmosféře a řezat kyslíkem. Dostaneš i mezinárodní svářeček pro uplatnění po celém světě.

Obor bez hranic

Práci snadno najdeš v regionu, po celém Česku a klidně i v zahraničí. Jezdi třeba jako svářeč do Německa a vydělávej peníze.

Týden školy, týden praxe

Polovina tvého studia bude praktická práce. Už při studiu se dostaneš k traktorům i autům a budeš pracovat na reálných zakázkách.

Dodělej si maturitu u nás

Pokud budeš mít zájem, můžeš si dodělat maturitu. Každým rokem pokračuje na nástavbu 1/3 absolventů.

Obor pro všechny

Nezáleží na tom, zda si kluk nebo holka. Tenhle obor pro všechny, kdo mají rádi techniku, traktory a nebojí se kreativní a poctivé práce rukama.

Připravíme tě na zkoušky

Naprostá většina absolventů dá zkoušky hned na první pokus, téměř všichni je pak dodělají později. Nemusíš se zkoušek bát.

Prospěchové stipendium

Jako náš student může u tohohle oboru získat až 600 Kč měsíčně a materiální podporu od spřátelených firem.
Image

Staň se profesionálem v oboru

Jaké budeš mít uplatnění?

Práci najdeš všude, kde jsou stroje – to jsou třeba výrobní, montážní a opravárenské provozy. Tvou nejčastější pozicí bude strojní zámečník, který opravuje stroje a dohlíží na to, aby správně fungovaly.

Svářečské průkazy ti umožní stát se svářečem a pracovat v zahraničí za peníze, které v Česku nedostanou ani vysokoškoláci. Nebo hledej pozice s názvem montér, kde budeš sestavovat různé stroje a zařízení. A pokud tě studium bude bavit, můžeš si u nás dodělat maturitu.

Skutečné názory studentů

Co říkají studenti?

Přečti si recenze na naši školu z první ruky od těch, kteří vědí, o čem mluví. Poslechni si ty, kteří u nás ještě nedávno studovali nebo stále studují.
Přečti si všechny názory
Image

Vendula Malinová

studentka oboru Podnikání, 2. ročník
"Lipku jsem si vybrala na doporučení svého otce, který tu také studoval. Na škole mám nejraději hodiny Českého jazyka s panem Suchánkem a Účetnictví s paní Hegerovou. Po maturitě mám v plánu jit na VŠ a přivydělávat si právě Účetnictvím."
Image

Ondřej Šlajs

absolvent oboru Opravář zemědělských strojů, současný student oboru Podnikání
"Na Lipce jsem studoval učební obor opravář zemědělských strojů a proto byla i jasnou volbou i nástavba. Líbí se mi přátelská atmosféra a přístup ke studentům. Nejvíc mě baví, že člověk objevuje nové věci, které mu mohou pomoci do budoucího profesního života a možného podnikání."
Image

Tobias Knápek

student oboru Opravář zemědělských strojů, 3. ročník
"Lipku jsem si vybral především kvůli možnosti udělat si svářečáky. Nejvíc se mi líbí praxe – opravování zemědělských strojů a jiné techniky a mistři jako pan Chládek, který nám vše trpělivě vysvětlí a prakticky ukáže každou činnost v opravařině."
Image

Rudolf Miko

student oboru Opravář zemědělských strojů, 1. ročník
"Lipku jsem si vybral, protože mám rád traktory a zemědělskou techniku, rád bych se je naučil opravovat a řídit. Nejlepší na škole jsou praxe a také učitelé. Po škole bych si chtěl otevřít vlastní opravnu aut  a traktorů."

    Chceš se stát mechanikem?

    Podívej se, co pro to musíš udělat.
    Jak na přijímačky